انبارهای هلال احمر تبریز را پر کنید | تجهیزات پزشکی و تخت های بیمارستانی تبریز را هر چه سریع تر افزایش دهید، تبریزنیوز . پیمان پاکمهر

خبرها و مقالات

زلزله پنج و نه درجه در مقایس ریشتر امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۸ در آذربایجان شرقی باید زنگ های خطر را فعلا برای مدیران هلال احمر و رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی تبریز به صدا در آورد.

نیروهای هلال_احمر ۱۱۲ و اورژانس ۱۱۵ و آتش_نشانی ۱۲۵ ، همچون همکاران فرشته های نجات در همه بلایا در کنار مردم هستند و گاها با دست خالی و کم ترین امکانات با جان و دل و با پذیرش خطرها کار می کنند.

خوشبختانه در ۲۰ ساعتی که از زلزله ترک آذربایجان شرقی گذشت مردم و مسئولان بلند پایه لشگری و کشوری، استاندار و تیم همراه و مدیر کل و کارکنان ستاد مدیریت بحران، وزیر صمت، فرماندهان و پرسنل ارتش و سپاه و پلیس، فرماندار، شهردار، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران هلال احمر و امدادگران ۱۱۲ و ۱۱۵ و ۱۲۵ از ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد چشم بر ننهادند و با تمام توان وارد عمل شدند.

اما اگر غیر این بود، روزنامه نگاران و شهروند خبرنگاران بدون کوچکترین تعارفی، سهل انگاری و کم توجهی احتمالی مسیولان و دست اندرکاران را فورا منتشر می کردند.

اما آن چه مایه نگرانی شهروندان شده است ظاهرا انبارهای هلال احمر تبریز و تخت ها و تجهیزات بیمارستانی، پزشکی و اورژانسی پاسخگوی زمین لرزه احتمالی شدید در کلان شهر تبریز نخواهد بود.

شهروندان از دکترمحمدرضا_پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی و دیگر بزرگان شهر و استان می خواهند، در جهت کاهش صدمه های شدید غیر قابل جبران زمین_لرزه احتمالی، هرچه سریعتر وضعیت انبارهای هلال احمر را بررسی و بازرسی نموده و نسبت به پرکردن بیشتر این انبار ها تلاش کنند و ضمن بازدید از بیمارستان ها و مراکز درمانی استان و تبریز، گزارش آن را به افکار عمومی اعلام کرده و با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به افزایش تخت‌های بیمارستان و تجهیزات درمانی اقدام فوری انجام دهند.

روزنامه نگاران در شرایط بحرانی، علاوه بر انجام کار حرفه ای به شدت نگران جان مردم هستند و به دنبال کاستن از درد و رنج مردمان می باشند و نمی خواهند خونی از تن و اشکی از چشم بچکد

تبریزنیوز، خبر و گزارش با سانسور کمتر

تبریز به شدت لرزید تبریزنیوز،پیمان پاک مهر۱۷ آبان ۱۳۹۸

صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگوی تلفنی ۵ بامداد : تمام تیم ها چند دقیقه پس از زلزله پای کار آمدند | ۹۰ درصد مراکز اورژانسی و بیمارستانی در برابر زلزله مقاوم هستند. مهدوی فرماندار تبریز: خساراتی از زمین لرزه در شهرستان تبریز و روستاهای اطراف گزارش نشده است | مردم آرامش خود را حفظ کنند.

گسل خطرناک و ویران کننده تبریز را جدی بگیرید.

تبریز به شدت لرزید

بسیاری از تبریزی ها پس از وقع زمین لرزه که در ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه بامداد به وقوع پیوست به کوچه و خیابان و مکان های امن رفتند. گزارش مقدماتی زمین‌_لرزه بزرگی: 5.9…

خیلی طولانی بود

تبریز به شدت لرزید
شدت
۵ و نه
درجه در مقیاس ریشتر اعلام شد
در ساعت
۲ و ۲۰ بامداد ، همه در حال فرار به بیرون از منزل هستند