تصویرغم انگیز دو شطرنج باز ایرانی در تورنمنت شطرنج جهان، با پرچم های دوکشوردیگر و رو در روی هم

خبرها و مقالات

رو‌در‌رویی دو شرکت کننده ایرانی مسابقه شطرنج با دو پرچم مختلف Sputnik Persianutnik

به گزارش اسپوتنیک، در دور اول تورنمنت شطرنج جهان، دو ایرانی با دو پرچم متفاوت به مصاف هم می روند. علیرضا فیروزجا با پرچم فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) و آرین طاری با پرچم نروژ با هم بازی می‌کنند.

آرین طاری ایرانی‌تبار متولد نروژ است و مربوط به نسل قبلی مهاجران است.

علیرضا فیروزجا بعد از اینکه فدراسیون شطرنج ایران از شرکت شطرنج‌بازان در مسابقات مسکو جلوگیری کرد، تصمیم گرفت با پرچم فیده بازی کند.

بسیاری از کاربران نسبت به این تصویر واکنش نشان دادند. به گفته بسیاری از کاربران، پیام این تصویر تامل برانگیز این است که تنها چیزی که در ایران ارزش ندارد استعداد و نبوغ است و ایرانی‌ها باید در زیر پرچم‌های دیگر کشورها استعداد خود را ارائه دهند. عده‌ای از کاربران نیز معتقدند که این تصویر تنها نمونه کمی از استعداد و مغزهایی است که از ایران مهاجرت کرده‌اند. با نگاهی به نظرات کاربران مشخص می شود که عده زیادی از کاربران نسبت به این عکس واکنش منفی دارند و آن را غم انگیز می خوانند.

تصویر غم انگیز دو شطرنج باز ایرانی در تورنمنت شطرنج جهان ، با پرچم های دوکشوردیگر و رو در روی هم!

علیرضا فیروزجا با پرچم [فیده (فدراسیون جهانی شطرنج)] و آرین طاری با پرچم نروژ با هم بازی می‌کنند

تصویر ناراحت کننده ای از ۲ ایرانی که در دور اول تورنمنت شطرنج جهان یکی با پرچم فرانسه ودیگری باپرچم نروژ مقابل هم قرار گرفتند را میبینید.

عصبانیت شدید فیروزجا از شکست مقابل نفر اول شطرنج جهان +فیلم

شکست عجیب فیروزجا مقابل نفر اول شطرنج جهان باعث شد که او شدیدا عصبانی شود.

به گزارش ایسنا، رقابت علیرضا فیروزجا نفر اول جوانان شطرنج جهان و مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج دنیا همواره مورد توجه رسانه ها و  شطرنج بازان جهان قرار گرفته است. در جدید رقابت ها این دو بازیکن باز هم مقابل یکدیگر قرار گرفتند. فیروزجا و کارلسن در روز دوم سوپرتورنمنت شطرنج که پس از ماه‌ها به صورت حضوری  دنبال می شود برای نشان دادن قدرت خود به مصاف هم رفتند.

فیروزجا توانست قهرمان شطرنج جهان را در مسابقه کلاسیک متوقف کند. طبق قوانین این مسابقات، تکلیف برنده در بازی های آرماگدون مشخص می شد.

وی که می توانست در بازی های آرماگدون به پیروزی برسد و از حریف پیش بود به دلیل از دست دادن زمان شکست خورد.

اما شکست فیروزجا به طور عجیبی رخ داد؛ چرا که  او نتوانست حرکت خود را کامل کند و زمان را از دست داد. (می توانید فیلم زیر را مشاهده فرمایید.)این اولین باری نیست که فیروزجا این نوع شکست را تجربه می کند. در دی ماه سال گذشته و در مسابقات برق آسا جهان که در مسکو پیگیری می شد علیرضا فیروزجا مقابل کارلسن قرار گرفت و درحالی که جلوتر از حریف خود بود بازی را واگذار کرد.

این مسابقه با حواشی زیادی روبه‌رو بود. علیرضا فیروزجا معتقد بود که باید این مسابقه مساوی شود.  اصل ماجرا این بود که در آخرین ثانیه‌های بازی شاه فیروزجا می‌افتد و زمانی که این شطرنج باز می‌خواهد مهره خود را در جایش بگذارد، زمانش تمام شده و به این ترتیب، این برد را به کارلسن تقدیم می کند.