خبرهای شیوع وفوت شوندگان کرونا درایران وجهان تا جمعه 21 تیر 99، پدرپیوند کلیه دکتر غلامحسین نادری بر اثر کرونا درگذشت

خبرها و مقالات دسته‌بندی نشده

تعداد مبتلایان درجهان   ۱۲,۵۴۷,۸۲۳    فوت شدگان  ۵۶۰,۳۱۳   بهبود یافتگان   ۷,۳۰۸,۱۵۶

مبتلایان درایران      ۲۵۲,۷۲۰             فوت شدگان ۱۲,۴۴۷        بهبود یافتگان ۲۱۵,۰۱

آشفتگی جامعه با حرف‌های ضد و نقیض درباره کرونا

دکتر حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی و عضو ستاد کنترل اپیدمی کرونا معتقد است «برنامه همه سازمان‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا باید مورد بازنگری قرار بگیرد.» او یکی از مشکلات کشور در جلوگیری شیوع کرونا را نظرات ضد و نقیض افرادی می‌داند که در این حوزه مسئولیت دارند؛ اما بخاطر عدم سازماندهی مناسب در حوزه‌هایی به کار گرفته شده‌اند که در آن تخصص و تبحر ندارند. این متخصص اپیدمیولوژی در این ویدئو توضیح می‌دهد که چگونه خیلی از برنامه‌های صداوسیما و روابط‌عمومی‌های دانشگاه‌ها و سازمان‌ها چشم‌بسته به سراغ افراد غیرمتخصص می‌روند؛ کسانی که با حرف‌های ضد و نقیضشان به آشفتگی جامعه دامن می‌زنند.

خبرنگار: گلاره کاویان / تصویربردار: معصومه گل‌محمدی / تدوینگر: نوید مرسلی

هشدار ۱۰ روزه کرونا به کلانشهر تهران

شهری که سفید یا قرمز نباشد، در وضعیت زرد یا هشدار قرار می‌گیرد و تهران نیز چنین شرایطی را طی ۱۰ روز گذشته تجربه کرده است.

همچنین شهری در وضعیت قرمز  یا خطربالا قرار دارد که طی ۲ هفته اخیر متوسط میزان بستری روزانه آن به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، بالای سه بیمار باشد و شهری که سفید یا قرمز نباشد، در وضعیت زرد یا هشدار قرار می‌گیرد و تهران نیز چنین شرایطی را طی ۱۰ روز گذشته تجربه کرده است.

تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر، شلوغ‌ترین شهر ایران به شمار می‌رود و با توجه به اینکه رعایت فاصله‌اجتماعی به دلیل تراکم جمعیت گاهی در این کلانشهر غیرممکن می‌شود، می‌تواند گویای همان پیچیدگی مورد نظر استاندار تهران باشد.

۴۴.۷ درصد مردم برای حضور در محل کار از منزل خارج می‌شوند

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران می‌گوید: ۶۲ درصد مردم تهران معتقد هستند که فاصله‌گذاری اجتماعی خیلی کم در مترو رعایت می‌شود؛ این در حالی است که ۴۴.۷ درصد مردم برای حضور در محل کار و ۲۵.۲ دهم درصد برای خرید از منزل خارج می‌شوند.

«علیرضا زالی» تاکید دارد که باید سازوکاری برای حضور کارمندان در محل کار و خریدهای مجازی در نظر گرفته شود زیرا بخش زیادی از ترددها قابل مدیریت است.

وی با بیان اینکه میزان افسردگی یا اضطرابی که انتظار آن را داریم در بین مردم خیلی تند نیست، بیان کرد: بالغ بر ۴۷.۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند که در حوزه درآمدی نگران هستند.

کرونا در پایتخت رو به افزایش است

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران با اشاره به روند مراجعه به مراکز درمانی تهران، افزود: آمار مراجعه به مراکز درمانی از هشت تیرماه در حال تغییر است و افراد مبتلا به کرونا و افراد بستری شده در مراکز درمانی در حال افزایش هستند و ترخیص افراد در حال تقلیل است.

دکتر زالی در خصوص آمار فوتی‌های شهر تهران به وجود مراکز پرتراکم اشاره کرد و گفت: عمده فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران در مناطق چهار، ۲، ۱۴ و ۱۵ قرار دارد زیرا بالاترین تراکم جمعیت را در مناطق چهار و ۲ داریم.

چرا «مرگ» بر اثر کرونا در ایران رکورد زد

۲۲۱ کشته در یک شبانه روز تا امروز بیشترین آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا را در ایران نشان می‌دهد. آماری که با واکنش های بسیاری هم روبرو شد. یکی نتیجه مثبت شدن تست کرونایش را با وجود رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی تقصیر کسی که رعایت نمی‌­کند می‌­اندازد و دیگری معتقد است نباید همه اشتباهات را گردن مردم انداخت. عده­‌ای اوج دوباره بیماری کرونا را بی توجهی مردم به ماسک زدن و راه اندازی­ جشن‌ها و مهمانی‌هایشان می‌دانند اما برخی دیگر معتقدند دولت عادی‌سازی‌ کرده است به همین دلیل بیماری دوباره اوج گرفته است.

با وجود اینکه برخی وظیفه اجتماعی­‌شان را در این زمینه انجام می‌­دهند و منافع جمعی را به منافع فردی خود ترجیح می‌­دهند، در مقابل افرادی هم هستند که خودشان را مهم‌تر از منافع جمعی می­‌دانند و اینجاست که نقش مردم در جلوگیری از زنجیره بیماری کرونا مشخص می­‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پیامی ، شهادت دکتر غلامحسین نادری استاد گروه ارولوژی دانشگاه تهران را به خانواده وی، شاگردان، جامعه پزشکی و دانشگاهیان تسلیت گفت .

دکتر علیرضا زالی در پیامی خطاب به دکتر عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران شهادت دکتر غلامحسین نادری استاد گروه ارولوژی که در حین خدمت به بیماران در بیمارستان دکتر شریعتی، را تسلیت گفت.

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل به مردم ،

مراسم عروسی موجب برگزاری مراسم عزا می‌شود!

رئیس هیات مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری اهواز خبر داد:

افزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونا

ایسنا/خوزستان رئیس هیات مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری اهواز از افزایش ۷۰ درصدی تعداد موارد دفن اموات توسط این سازمان، پس از شیوع کرونا خبر داد.