دونالد ترامپ در نشست خبری اعلام خبر مرگ رهبر داعش در کاخ سفید ، ترامپ گفت که البغدادی مثل یک “سگ” مُرد

خبرها و مقالات

ترامپ گفت که در این عملیات، 8 هواپیما مشارکت داشتند. نیروهای آمریکایی وارد خانه رهبر داعش در منطقه ادلب (شمال سوریه) شدند. البغدادی به همراه 3 کودکش به طرف یک تونل فرار کرد. در انتهای تونل، جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد و خود و 3 کودکش را به کشتن داد.

او همچنین گفت که در این عملیات، هیچ کدام از نیروهای آمریکایی، آسیب ندیدند. تنها نیروهای آمریکایی در این عملیات مشارکت داشتند.

ترامپ گفت که البغدادی مثل یک “سگ” مُرد. وی همچنین از دولت های روسیه، عراق، ترکیه و کردهای سوریه شکر کرد. ابوبکر البغدادی 47 ساله شهروند عراق، رهبری گروه “دولت اسلامی در عراق و شام” را برعهده داشت. دانلد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک نشست خبری با بیان این که دیشب رهبر گروه تروریستی شماره یک دنیا را به دست عدالت سپرد، گفت: «ابوبکر البغدادی مرده است.»

آخرین تصویر منتشر شده از ابوبکر البغدادی
رهبر داعش

او اضافه کرد که نظامیان آمریکا عملیات خطرناکی را در طول شب گذشته در شمال غرب سوریه انجام دادند؛ ملیاتی که یک دستاورد بسیار عالی داشت. وی در توضیح گفت که البغدادی به همراه سه تن از کودکانش به درونتونلی رفته بود و در حالی که نمی‌توانست از آن خارج شود دائم فریاد می‌زد و گریه می‌کرد. به گفته ترامپ: رهبر داعش وقتی به آخر تونل رسید، جلیقه انفجاری خود را فعال کرد و خودش و سه فرزندش را کشت و به این ترتیب با مرگی بزدلانه، مُرد.

رئیس جمهوری آمریکا خاطر نشان کرد که آزمایش‌های انجام شده فورا هویت او را تایید کرد: «خود او بود، البغدادی بود.»

وی با تاکید بر این که از بین بردن گروه داعش و کشتن رهبر آن اولویت شماره یک دولت او بوده است گفت: «به دستور من، خلافت [البغدادی] را در ماه مارس امسال از بین بردند.»