مراجعه 576 نفر به مراکز درمانی خوزستان به دلیل تنگی نفس

خبرها و مقالات

شنبه چهارم آبان نیز ۴۵۶ نفر با عارضه تنفسی، به دنبال بارندگی به مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان مراجعه‌ کردند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۵۷۶ نفر با عارضه تنفسی به دنبال بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه در خوزستان مراجعه‌ کردند.
به گزارش عصرایران، فرهاد حمزه لویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از این تعداد آمار بیماران تنفسی مراجعه کننده به اورژانس‌های بیمارستانی از هشت صبح روز یکشنبه تا هشت صبح روز دوشنبه ۵۰۶ نفر سرپایی درمان و ۷۰ نفر بستری‌ شدند.
شنبه چهارم آبان نیز ۴۵۶ نفر با عارضه تنفسی، به دنبال بارندگی به مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان مراجعه‌ کردند.
در اواخر مهر پارسال نیز ۸۶ نفر با عارضه تنفسی همزمان با نخستین بارندگی‌ پاییزی و وقوع همزمان گرد و غبار راهی مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز شدند.
تنگی نفس شهروندان خوزستانی همزمان با نخستین باران‌های پاییزی از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۴ بیش از ۶۰ هزارنفر به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه‌کردند.

۱۸ گزینه به عنوان عامل این تنگی نفس در خوزستان بررسی‌ شد و چهار احتمال “مشعل‌های چاه‌های نفت، سوزاندن مزارع نیشکر، سوزاندن زباله و گرده‌ گیاهی” به عنوان عامل تنگی‌نفس معرفی‌شدند.دانشگاه علوم پزشکی اهواز در آخرین اعلام نظر، گرده درخت کونوکارپوس را به عنوان عامل اصلی این نفس‌تنگی ها معرفی‌کرد.

با توجه به تمهیدات انجام شده از جمله رعایت نکات پیشگیرانه از سوی مردم همچنین هرس درختان کونوکارپوس پیش از گل‌دهی در خوزستان، بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی خوزستان به دلیل عارضه تنگی نفس تا حدقابل ملاحظه‌ای کاهش‌یافت.