پیامی از زاهدان ؛ من ساکن زاهدان و اصالتا زاهدانی هستم

خبرها و مقالات

پیرامون شیوع و مرگ و میر کرونایی این روزها چند نکته رو می خواستم خدمتتون بگم:

1) واکنش قسمت قابل توجهی از  مردم سیستان و بلوچستان به این همه گیری در این روزها شده تاکید بر خواندن آیت الکرسی و صلوات و سایر اذکار که در شبکه های اجتماعی دست بدست می چرخد.

2) تعداد قابل توجهی از مردم این استان، قشر متوسط و فرودست هستند. تعداد زباله گردها و متکدیان در شهر فراوان است و این ویژگی برای هر که به زاهدان حتی  نصف روز  سفر بکند کاملا آشکار خواهد بود. این افراد به نظر می رسد ناقلین اصلی بیماری باشند. توزیع ماسک رایگان به این افراد و نیز محلات فقیرنشین که کم هم نیستند، بسیار می تواند کمک کننده باشد. محلاتی که در آرامستان ها شکل گرفته اند. محلاتی که فاضلاب خانگی هنوز در وسط کوچه ها جاریست و. ..

3) برادران بزرگوار اهل سنت نسبت به شیعیان  به نماز جماعت  بیشتر مبادرت می ورزند، لذا استفاده از ظرفیت شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید و سایر روحانیون اهل سنت و کلا مساجد در تاکید بر حفظ دستورالعمل ها می تواند کمک کننده می باشد.

4) فقر و محرومیت و بیماری چرخه ی باطلیست که ممد هم هستند و شکستن این دور باطل، نیازمند تلاش حضرات برای فقرزدایی در طول چهار دهه بود. نه سفر یک روزه ی فلان مسئول درجه ی دو و سه به استان…

4)به جای ساخت همزمان چندین واکسن داخلی و صرف بودجه ی هنگفت برای آن، بهتر بود، به استان های محروم و مرز نشین توجه بیشتری در امر واکسیناسیون، توزیع ماسک و فرهنگ سازی می کردند.

ضمنا آب و به ویژه برق هم متناوبا قطع می‌شود..

البته نقش حضور قابل توجه مردم در انتخابات، در خلق حماسه ی کرونایی را نمی شود نادیده گرفت…

پاینده باشید..