گورباچف: اگر اتحاد جماهیر شوروی می‌ماند جهان بهتر می‌شد و هشدار او درباره تشدید درگیری ها در قره باغ

خبرها و مقالات

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد: اگر اتحاد جماهیر شوروی باقی می‌ماند، جهان امن‌تر می‌شد.

به گزارش ایسنا، میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحادیه جماهیر شوروی در مصاحبه با روزنامه تایمز انگلیس درباره این ‌که اگر اتحاد شوروی حفظ می‌شد وضعیت جهان چگونه می‌شد، گفت: به اعتقاد من وضعیت جهان بهتر می‌شد… جهان امن‌تر، منصف‌تر و باثبات‌تر.

او اضافه کرد: به هر حال ما خواهان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نبودیم.

گورباچف در اظهارات قبلی به تیم یلتسین (بوریس یلتسین، رئیس‌جمهوری پیشین روسیه) اشاره و آن را مسؤول فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ دانسته بود.

فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رویدادی جهانی برشمرده می‌شود که به پایان حضور قانونی کشور اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی اشاره دارد.

هشدار گورباچف درباره تشدید درگیری ها در قره باغ

اگر یکی از طرفین ارمنستان یا آذربایجان در درگیری قره باغ بخواهد پیروز شود، این امر منجر به تشدید و درگیری برای سالهای طولانی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شوروی ، میخائیل گورباچف​​، در مورد اوضاع وخیم در قره باغ گفت که اگر یکی از طرفین بخواهد پیروز شود، این امر فقط منجر به تشدید و درگیری برای سالهای طولانی خواهد شد. برعکس ، لازم است برای بهبود روابط بین دو طرف تلاش کنیم و به طور مشترک به دنبال راهی برای برون رفت از آن باشیم. یافتن راه حل می تواند به نفع دو ملت باشد.