پر شدن ظرفیت جایگاه ویژه در بازی ایران – کامبوج ،فروش 3000 بلیط درچند دقیقه، استقبال باورنکردنی خانم‌ها؛ آنها می‌توانند ورزشگاه را پر کنند/ سورپرایز ویژه در خرید بلیت

خبرها و مقالات

سکوهای اختصاص داده شده برای خانم‌های طرفدار ایران در چشم برهم زدنی خریداری شده تا آنها سورپرایز ویژه جدال با کامبوج لقب گیرند.
به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ماجرای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به منظور تماشای مسابقات فوتبال از نزدیک چند سالی است که یکی از مشکلات بزرگ فوتبال ایران بوده و بحث‌های زیادی در موردش صورت گرفته ولی تا کنون عملی نشده بود.
در طول این سال‌ها مطالبه عمومی این موضوع در کنار فشارهای نهادهای بین‌المللی مثل فیفا و AFC در نهایت فدراسیون فوتبال را مجاب کرد که نسبت به این مشکل چاره اندیشی کرده و مقدمات حضور بانوان در استادیوم‌ها را فراهم کند.
در این راستا بارها شاهد سفر مقامات فیفا و AFC به ایران و رایزنی برای حل این مشکل بودیم و حتی در سفری که اینفانتینو به ایران داشت با رئیس جمهور کشورمان هم دیدار و گفتگو کرد.
در نهایت چیزی که مشخص شده توافق طرفین برای حل این مشکل به صورت تدریجی و قدم به قدم بودیم و حالا قرار بر این شده که فعلاً در دیدارهای ملی آنهم با در اختیار گذاشتن تنها یک جایگاه اختصاصی در اختیار بانوان مقدمات حضورشان در ورزشگاه‌ها فراهم شده و بعد از آن طی یک پروسه زمانی به تدریج افزایش پیدا کند و البته به دیدارهای داخلی هم برسد.
در همین راستا طبق آنچه از پیش اعلام شده بود، با فراهم کردن مقدمات حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در بلیت فروشی اینترنتی بازی ایران – کامبوج برای اولین بار شاهد قرار گرفتن جایگاه بانوان در پلن سکوهای ورزشگاه بودیم که نشان از اختصاص تعدادی بلیت برای ورود بانوان به ورزشگاه داشت.
بلیت‌فروشی از پنج‌شنبه شب در سامانه‌ pin90.ir که فروش بلیت بازی‌های پرسپولیس و استقلال را برعهده دارد، آغاز شد و حدود 750 بلیت به بانوان اختصاص یافت که از لحظه ورود به سامانه اینترنتی بیش از نصف آن‌ها برای خرید در اختیار کاربران بود و خیلی سریع نیز به فروش رفت. از نخستین ساعات بامداد جمعه رنگ بنفش روی صندلی‌ها جای خود را به رنگ قرمز (فروخته شده) و زرد (رزرو شده) داد تا مشخص شود بلیت‌فروشی این بازی برای بانوان به اتمام رسیده است.
بنابراین جایگاه 10 استادیوم آزادی که در بازی‌های باشگاهی محل حضور هواداران تیفوسی استقلال و در بعضی از بازی‌های ملی به تیم میهمان اختصاص داده می‌شود، در اختیار بانوان خواهد بود. این همان قسمتی است که در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز خانم‌های پرسپولیسی که البته به صورت گزینشی وارد استادیوم شده بودند، در آن استقرار داشتند.

  • از صبح روز جمعه سه جایگاه دیگر هم در اختیار بانوان قرار گرفت که کل بلیت‌های آن در کمتر از یک ساعت به فروش رفت: